Beh pre Matúška

4. júla 2021, náučný chodník Plešovica
Charitatívny beh pre podporu Matúška a rodiny  

O BEHU

1. ročník behu Plešovicou

Beh krásnou prírodou po náučnom chodníku v členitom teréne v Tlmačoch. 

Výťažok charitatívneho podujatia bude venovaný Matúškovi a jeho rodine

.

O mieste

Plešovica

Nápad vytvoriť náučný chodník vznikol v roku 2017. Jeho realizácia trvala do konca roka 2020, samotnej výstavbe predchádzala administratívna a projektová fáza. Chodník sa nachádza v lokalite Slovenská brána, pomenovaný je po vrchu Plešovica. Nenáročný okruh s odbočkou na vyhliadku zvládnu absolvovať aj rodiny s malými deťmi.
„Obyvatelia mesta mohli na svoje pohybové aktivity využívať len asfaltové rovinaté povrchy v regióne. Chýbal takýto chodník, ktorý by ponúkol aj členitejšiu trať lesom. Chceli sme dokázať, že aj na nížine sa dá postaviť náučný chodník, ktorý spĺňa všetky atribúty náučných chodníkov,“ povedal podpredseda KST Tlmače Jozef Pecha.
V prípade pekného počasia dovidieť z vyhliadky až na maďarský Ostrihom.

O Matúškovi a jeho rodine

Rodina z Hornej Seči je osudom veľmi ťažko skúšaná. Nášmu veľmi dobrému známemu Matúškovi, ktorému osud odobral ešte ako dieťaťu radosť z pohybu to Covid urobil po druhý krát.

Zomrel mu v tomto roku otec (Matúškove doslova ruky a nohy). Preto sme sa ako najbližší príbuzní a známi rozhodli spojiť sily a zorganizovať tento beh. Verím, že doterajšie skúsenosti pri organizovaní, množstvo známych, ochotných ľudí a partnerov je prísľubom, že sa bude jednať o jeden z najkrajších behov sezóny.

V tejto neľahkej situácii chceme pomôcť okrem finančného výnosu z podujatia, hlavne povzbudivou náladou, radosťou z behu a zdravou súťaživosťou. Cieľom organizátorov je aby bol odovzdaný celý výnos z výberu štartovných poplatkov.

Za nezištnú pomoc patrí vopred veľká vďaka všetkým sponzorom, partnerom, rodine a známym.

Ak by bol záujem pomôcť rodine aj mimo organizovaného podujatia, je možné tak urobiť priamo na účet SK40 0900 0000 0051 7732 4425.

 

Ďakujeme všetkým partnerom

Ondrej Doháň a syn & Pepo Musil

Dušan Molnár – Dudoliny

Ivan Bednárik, MBA

Martina Holečková

Peter Kamenský

Lenka Gernátová

Martin Molnár

Katka Trenčianska

Janka Tiralová a Tomáš Kiss